Az oldalt az ábrázolós demonstrátorok szerkesztik. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ, illetve az oldallal kapcsolatban észrevételed van írj e-mailt nekünk.
Email: abrisdemonstratorok@arch.bme.hu
A jövő héten valóban, csak csütörtökön lesz előadás. A kari munkaterv szerint a rajzhét miatt az első éveseknek nem lesz feldolgozási hét, így összesen még 3 előadás lesz, kettő a körről, az utolsó pedig összefoglaló, elővizsga.
A vizsgára bocsátás feltétele az aláírás megszerzése.
Aláírást kap az a hallgató, aki a gyakorlatok legalább 70%-án részt vett, megfelelő színvonalon leadta a házi feladatát a legutolsó leadási időpontig (pótlási hét utolsó napja). További feltétel, hogy a zárthelyi összpontszám elérje a 30, rajzokkal együtt a 37,5 pontot.
Nem, mivel a félév során a megszerzett Zh pontok összege kell, hogy elérje a 30 pontot.
Az előadásokon nem vezetünk katalógust, de az órák látogatása elengedhetetlen annak érdekében, hogy elsajátítsd a tudást. Nem elég, ha otthon valaki más jegyzetéből először átnézve tanulsz, mindenképpen ajánlott az óra látogatása, mivel ott sokkal bővebb információk állnak rendelkezésre, mint egy idegen jegyzetben.
Igen, az ábrázolós rajzokat tussal kihúzva kell beadni.
A házi feladatot egy darab A/2-es lapra kell beadni. A javításra visszaadott rajzok hátuljára el lehet készíteni a javított feladatokat. Lényeg, hogy a házi feladatnak egy lapon kell szerepelnie.
A féléves rajzok beadási határideje az elmúlt évek gyakorlatához képest megváltozott: A rajzokat mindig az adott rajzleadás után egy héttel, azaz a következő gyakorlaton lehet pót leadni. Fontos, hogy nincs lehetőség a félév korábbi rajzainak pótlási héten történő beadására.
A három zárthelyiből kettőnek a javítására, illetve pótlására van lehetőség 1-1 alkalommal, amelyet a tanszék által megadott időpontban a pótlási héten lehet teljesíteni.
Az első pótlási/javítási lehetőségen minden jelentkező részt vehet, pótlási, illetve javítási célzattal.
A második pótlási/javítási lehetőségen csak az első lehetőséget igénybe vett hallgatók vehetnek részt, pótlási, illetve javítási célzattal. A második pótlási/javítási alkalomért különeljárási díjat kell a Neptun rendszerben fizetni.
A javításokon elért pontszám felülírja a korábban írt leggyengébb zárthelyi eredményét, s így kell a zárthelyi összpontszámnak elérnie a minimális 30, illetve a rajzokat is beleszámítva a 37,5 pontot.
IGEN, a pót zh automatikusan lecseréli a félév során megírt leggyengébb zárthelyi eredményét. Ez abban az esetben is igaz, ha a pót zh eredménye gyengébb, mint a leggyengébb félévközi zh eredménye.
Minden számon kérhető, ami a félév során elhangzott, azaz ha te az első zh-dat szeretnéd javítani, akkor nem az első zh anyagából írod a pót zh-t, hanem a teljes anyagból.
Legfontosabb az előadási anyag újra megszerkesztése. A tanszéken van még pár ábrafelvételi füzet pluszban. Az ábrázoló geometria tárgyak sikeres teljesítésének alapvető feltétele a gyakorlás. Mindenképpen ajánlott a félév házi feladatainak rendes határidőre történő beadása, mivel a feladat elkészítése sok gyakorlást jelent, ami elengedhetetlen a zh-k sikeres teljesítésénél.
A tárgy honlapján megtalálhatóak a szerkesztőgyakorlatok kidolgozott feladatai.
Bárkihez! Írhatsz a demonstrátoroknak email-t, de ha kérdésed van, akkor a pénteki konzultációkon biztosan kapsz választ.
Ezen kívül megkérdezheted a gyakorlatvezetődet is az óra után vagy a saját fogadóórájában.
Érdemes kihasználni a tanárok fogadóórájának lehetőségeit, mivel olyankor az oktató sokkal több időt tud szentelni az adott kérdésekre, mint egy gyakorlat után. Fontos még, hogy nem csak a saját oktatód fogadóórájára jelentkezhetsz, hanem megkereshetsz bárkit, aki a tárggyal foglalkozik. Örömmel segítenek neked!
Az ábris vizsga egy írásbeli és egy szóbeli részből áll. Mindkét rész egy napon van.
Reggel egy másfél órás írásbelivel kezdődik, ami jellegre olyan, mint egy zh, tehát jegyzet használata megengedett. A délutánig a dolgozatokat kijavítjuk.
Akinek megvan az írásbelije, az részt vehet a szóbeli vizsgán. A szóbeli vizsgán oktatókhoz lesztek beosztva ahol 3 darab tételt kell húzni, majd felkészülési idő után a megoldást prezentálni. A szóbeli előtti felkészülésnél papírt, körzőt, vonalzót lehet és érdemes használni, mivel a feladat bemutatása úgy a legkönnyebb, ha van miről mesélni. Jegyzet itt már nem használható.
A szóbeli vizsga 3 tétele közül az egyik inkább elméletibb jellegű, a másik kettő rajzolósabb feladat. Az elméleti jellegű vizsgatételek megtalálhatóak a tanszéki honlapon. A rajzolós feladatoknál a feladat térbeli megoldását kell vázolni esetleg egy-két szerkesztés bemutatásával.
A szóbeli végén az oktató a féléves eredmények, az írásbeli rész eredménye, illetve a szóbelin nyújtott teljesítmény alapján helyben osztályzatot ad.